Adam Kratochvíl

1 Kč
Napište částku, kterou chcete darovat

Jmenuji se Adam Kratochvíl, je mi 24 let a žiji v Ostravě. Vystudoval jsem bakaláře v oboru Sociální práce na Ostravské univerzitě. Od září bych rád pokračoval navazujícím magisterským studiem na Právnické fakultě Metropolitní univerzity v Praze v kombinované formě obor Evropská studia a veřejná správa. Mezi mé záliby patří historie, politika a filosofie. Mám rád společnost, lidi, rád chodím do kina, divadla. Od malička jsem rád mezi lidmi a není mi jedno, co se kolem nás děje. Jsem aktivní ve veřejném životě. V obci Hošťálkovice, kde žiji od narození, jsem založil obecní zpravodaj Hošťálkovický signál, jehož jsem se stal historicky prvním šéfredaktorem. V roce 2018 jsem dokonce úspěšně kandidoval do zastupitelstva obce. Své zkušenosti s integrací jsem zúročil založením spolku Ekvilibro z. s. Spolek se zaměřuje na prevenci sociálně patologických jevů spojených se školní inkluzí u osob s tělesným postižením. Mým záměrem je síťovat skupiny lidí a pořádat přednášky na školách, organizovat konference a tuto problematiku tak více medializovat. Již několik let se věnuji osvětovým aktivitám v oblasti vozíčkářů a osob s tělesným postižením mezi děti a mládež, ale také mezi odbornou veřejnost. Aktivně se účastním různých konferencí, debat, odborných přednášek, v rámci, kterých podporuji inkluzivní vzdělávání a plného začlenění hendikepovaných osob do společnosti.

Něco o mé nemoci: Spinální svalová atrofie (SMA), postihuje síť neuronů, ty v lidském těle plní úlohu, která odpovídá za vědomé pohyby svalů. Z důvodu špatné inervace dochází k ochabování a úbytku svalové hmoty. Jde tedy o progresivní onemocnění, které je podmíněno geneticky, jehož důsledkem je ubývání či ochabování svalové hmoty. K progresi dochází hlavně v období puberty, kdy se svaly díky špatné inervaci nevyvinou jako u zdravého člověka dochází k jejich stagnaci a ochabení. Častým problémem v pokročilém stádiu nemoci je snižování vitální kapacity plic. To často bývá důvodem špatného zvládání nachlazení, které je pro osoby se svalovou atrofií náročné. Důležité je zmínit, že smyslové vjemy, kožní citlivost či intelektuální a duševní schopnosti jsou v rámci tohoto onemocnění ve většině případů naprosto v pořádku.

Chtěl bych požádat o software a techniku pro hlasové ovládání počítače. Vzhledem k mé dg. SMA 2 by mně tento dar pomohl vyrovnat můj hendikep svalové slabosti, umožnil by mně pracovat delší dobu a zároveň zvýšil moji časovou nezávislost na osobní asistenci během výkonu mé práce na PC, a to při studiu i v profesi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Chci pomoci
Zaměření: Tělesně postižení/handicapovaní
Způsob pomoci: finanční dar na konkrétní věc
Transparentní účet: Ne
Region: Moravskoslezský kraj
Typ příspěvku: Jednorázový příspěvek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: