Anna Slancová

1 Kč
Napište částku, kterou chcete darovat

Ahoj, jmenuji se Anička a je mi 22 let. Od malička se věnuji sportu. Přes volejbal, Judo, atletiku nebo třeba i hokej, jsem se dostala k cyklistice. V šestnácti jsem si zkusila pár XC závodů a postupně propadala i dalším cyklistickým disciplínám. Není kolo, které by mě nebavilo, ale nejvíce mě baví létat vzduchem a sjíždět skály. Minulý rok jsem začala jezdit enduro, ale protože ráda zkouším nové věci, přihlásila jsem se i na dva závody v downhillu. Tímto způsobem jsem se dostala i k fourcrossu. Podařilo se mi vyhrát jeden z nejznámějších závodů této disciplíny, který se jezdí tady u nás na severu. To byl pro mě signál zúčastnit se i dalších světových. To jsem ale ještě nevěděla, že to pro mě skončí tak nešťastně.

Ve Val di Sole jsem při jednom svěťáku ošklivě spadla. Z místa mě odvezl vrtulník do nemocnice v Trentu. Operovali mě přes sedm hodin. Měla jsem rozdrcené dva obratle a zlomený čtyři žebra. Jedno z nich mi propíchlo plíce a tak jsem byla týden na dýchacích přístrojích. Při tomto úrazu jsem zároveň od pasu dolů ochrnula. Doktor mi sdělil, že nemám poškozenou míchu, ale je tam otok, který ji utlačuje. Následně mne převezli do Motola v Praze. Tam mi oznámili, že páteř není dostatečně zpevněná, a proto mě budou ještě dvakrát operovat. Po dvou týdnech, kdy jsem kolovala po všech možných odděleních jsem nakonec doputovala na spinální jednotku, kde mě začali konečně rozhýbávat. Po měsíci mi ošetřující doktoři oznámili, že už nebudu chodit.

Tuto zprávu jsem čekala již dřív, ale stejně mě to dostalo. Začala jsem si v duchu říkat: „Tohle není konec!” Chci být nadále aktivní a sportovat, jen k tomu potřebuji pravidelně rehabilitovat. Můj kamarád mi doporučil fitness na Slovensku, kde zároveň mají program pro vozíčkáře a metody, které jinde v Evropě nenajdete. Jela jsem to tedy zkusit a byla jsem velice překvapená. Jak jsem již psala, je důležité cvičit pravidelně, ale tento pobyt a cvičení nejsou placeny pojišťovnou. Chtěla bych Vás tímto poprosit o jakoukoliv finanční podporu, která mi pomůže se dostat zpátky na vlastní nohy a hlavně za řídítka. Protože kolem žiju. ✊

Detailní informace

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: