Jana Radová

1 Kč
Napište částku, kterou chcete darovat

Jindříškovi je 12 let. Narodil se jako zdravé dítě, ale kolem 16. měsíce prodělal zřejmě nějaký typ zánětu mozku. Ztratil schopnost rovnováhy a koordinace pohybu, začal šilhat a jeho mentální vývoj se velmi zpomalil. Má také značně poškozenou jemnou motoriku. Je ve 4. stupni postižení. Dost nejistě a s častými pády chodil až do 7 let, dnes samostatně nechodí. Má středně těžkou mentální retardaci, chodíme do speciální třídy v Hamrníkách v Mariánských Lázních. Přesnou diagnózu vlastně nemáme, jednou z možností je i leukodystrofie, ale tu nemáme potvrzenou genetickými testy.
Absolvovali jsme řadu rehabilitačních metod a terapií, v současné době cvičíme Vojtovu metodu. 
Jednou z věcí, která prokazatelně pomohla, je metoda Tomatis. Začali jsme s ní v Jindříškových 8 letech, takže poměrně pozdě. Tomatis byl lékař, který zjistil, že to, jak kvalitně slyšíme, ovlivňuje kvalitu řeči. Tomatis spočívá v poslouchání hudby upravené v různých frekvencích, aby se trénovalo sluchové rozlišování. Centrum sluchu v mozku je propojené s centrem řeči a posloucháním se postupně zlepšuje řeč. Jindříšek se opravdu díky Tomatisu zlepšil, zvětšila se mu slovní zásoba a porozumění. Co je stále velmi špatné, je výslovnost. Postupně přecházíme na další stupeň v této terapii a to je aktivní poslech, kdy dítě nejenom že pasivně poslouchá, ale aktivně mluví do mikrofonu po určitou dobu. Vkládám do tohoto mikrofonu naděje, že by nám mohl pomoci s tou špatnou výslovností.
Posloucháme vždy po dobu 7 dnů, dvě hodiny denně. Pak je 5 až 6 týdnů pauza, aby mozek mohl zpracovat změny. Jedna hodina poslechu stojí 500 Kč, takže 7 dní po 2 hodinách stojí 7.000 Kč. Centrum Tomatis nám přístroj pošle domů, takže nemusíme nikam jezdit a odposloucháme vše v klidu doma, pak zase posíláme sluchátka zpět do Prahy. Většinou jsme platili 5 za sebou jdoucích 7 denních cyklů, takže 35.000 Kč. To nám vyjde i se zmiňovanými pauzami mezi poslechy zhruba na třičtvrtě roku terapií.
Je samozřejmě na Vás, jestli se nám rozhodnete pomoci, také výše případného příspěvku je plně na Vašem rozhodnutí. Nám by velmi pomohla částka 35.000 Kč, ale budeme vděční za jakoukoliv podporu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Doplňkové parametry

Kategorie: Chci pomoci
Zaměření: Tělesně postižení/handicapovaní
Způsob pomoci: finanční dar
Transparentní účet: Ne
Region: Karlovarský kraj
Typ příspěvku: Jednorázový příspěvek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: