Tereza Gebertová

1 Kč
Napište částku, kterou chcete darovat

Dne 18. 9 .2019 se mně a mým dvěma dcerkám stala nehoda. Šly jsme domů ze školky po cyklostezce / chodníku. Když se najednou z protisměru vyřítilo auto a smetlo nás. Starší dcerku jsem stačila odstrčit, ani nevím jak v té rychlosti. Mladší dcerka vylétla z kočárku a přeletěla auto. Ja letěla také.

Hned se kolem nás začali sbíhat lidé a začali pomáhat. Malinkou 6 minut resuscitovali. Nakonec ji díky bohu oživili, ale musela být transportována do FN Motol, kde podstoupila splenektomii - odebrání sleziny. Byla na plicní ventilaci, v hlavičce měla čidlo kvůli možným otokům mozku. Měla také prasklou celou nadoční kost, která musela být otevřena, srovnána a sešita. Byla týden v umělém spánku a nevědělo se, jak na tom bude s pamětí, jestli nebude postižená. Starší dcerka měla po převozu do kolínské nemocnice naštěstí jen otřes mozku a tekutinu v bříšku, která jí vznikla nárazem na obrubník.Týden byla sledovaná na dětské JIP. Já měla prasklou nadoční kost s lebkou na čtyřech místech. Krvácení do mozku se naštěstí po CT mozku nepotvrdilo.Doktoři přišli na otevřenou tříštivou zlomeninu stehenní kosti, dislokovanou zlomeninu levé ruky a zlomeninu právě ruky v zápěstí.

Tou dobou jsem byla krátce hlášena na úřadu práce a hledala si práci. Nyní je situce taková, že do práce nemohu jít kvůli těžkým úrazům. Pohybuji se pomocí invalidního vozíku, který mám zapůjčený a každý měsíc ho musím platit. Musela jsem požádat o pomoc v hmotné nouzi, kdy mi byl schválen doplatek na bydlení a příspěvek na živobytí. Situace je bohužel tak vyhrocená, že sháním každou korunu kde se dá. Většina zbylých peněz jde malinké na probiotika, která musí brát s antibiotiky ještě na dva roky, Dále na léky proti bolesti pro mě. Tim pádem nezbývá na hygienu, jídlo, ani na nové oblečení dcerkám do školky. Momentalne je to tak, že se nemám na koho obrátit.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kontakty

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: