Jakub Sihelský

Celkový příspěvek: 
59 500 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2020

 

Jakub, kterému je nyní 6 let, se z neznámého důvodu narodil předčasně v 27. týdnu těhotenství s diagnózou dětské mozkové obrny. Při váze dvou kilogramů musel podstoupit první operaci kvůli hydrocefalu (hromadění mozkomíšního moku v mozku, který mozek utlačoval). Jakubovi byl voperován VP shunt (ventil v mozku, který pomohl odtok zprůchodnit a řídí odtok mozkomíšního moku dále do dutiny břišní). Bohužel kvůli hydrocefalu došlo k utlačení levé hemisféry mozku a Jakub trpí levostrannou hemiparézou. Což zapříčinilo horší hybnost levé ruky a nedostatečný vývoj levé nohy. Kvůli špatnému vývoji došlo ke zkrácení šlach, délky končetiny a délky chodidla. Jakub musel v roce 2019 podstoupit operaci ve FN Motol - prodloužení šlachy.

Protože má Jakub nefunkční sval od nártu po koleno, který je k chůzi potřebný, doporučil vedoucí rehabilitačního oddělení FN Motol elektrický neurostimulátor WalkAide, který na základě elektroimpulzů stimuluje Kubovi sval a pasivně mu zvedá špičku a pomáhá mu tak chodit. Tento přístroj měl Kuba možnost vyzkoušet a celá rodina z něj byla nadšená. Proto nás rodina požádala o příspěvek na přístroj WalkAide.

Příspěvek byl poskytnut na neurostimulátor WalkAide.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení