Jindřišek Rada

Celkový příspěvek: 
14 000 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2021

 

 

Jindříškovi je 12 let. Narodil se jako zdravé dítě, ale kolem 16. měsíce prodělal zřejmě nějaký typ zánětu mozku. Ztratil schopnost rovnováhy a koordinace pohybu, začal šilhat a jeho mentální vývoj se velmi zpomalil. Má také značně poškozenou jemnou motoriku. Je ve 4. stupni postižení. Dost nejistě a s častými pády chodil až do 7 let, dnes samostatně nechodí. Má středně těžkou mentální retardaci, chodí do speciální třídy v Hamrníkách v Mariánských Lázních. Přesnou diagnózu vlastně nemá, jednou z možností je i leukodystrofie, ale ta není potvrzena genetickými testy.
 
Jindřišek absolvoval řadu rehabilitačních metod a terapií, v současné době cvičí Vojtovu metodu. 
Jednou z věcí, která prokazatelně pomohla, je metoda Tomatis. Tomatis spočívá v poslouchání hudby upravené v různých frekvencích, aby se trénovalo sluchové rozlišování. Centrum sluchu v mozku je propojené s centrem řeči a posloucháním se postupně zlepšuje řeč. Jindříšek se díky Tomatisu zlepšil, zvětšila se mu slovní zásoba a porozumění. Co je stále velmi špatné, je výslovnost. Postupně přechází na další stupeň v této terapii, a to je aktivní poslech, kdy dítě nejenom že pasivně poslouchá, ale aktivně mluví do mikrofonu po určitou dobu.
 
Poslouchá se vždy po dobu 7 dnů, dvě hodiny denně. Pak je 5 až 6 týdnů pauza, aby mozek mohl zpracovat změny. Jedna hodina poslechu stojí 500 Kč, tudíž 7 dní po 2 hodinách vyjde na 7.000 Kč.

 

Příspěvek byl poskytnut na dva cykly terapií Tomatis.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení