Aleš Mařa

Celkový příspěvek: 
31 395 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2021

 

Panu Alešovi je 36 let a s manželkou Monikou mají 8letého syna Aleška. Loňského roku si koupili pozemek v Železném a svépomocí začali stavět vysněný rodinný domek. Ten samý rok vyrazili na první dovolenou k moři na Krétu. Poslední den, 15. 8. 2019, kdy už byli zabalení a chystali se na odlet, ještě pan Aleš dováděl se synem u bazénu. Chvíli před odletem si šel naposledy skočit a právě tento poslední skok mu změnil život. Něco se nepovedlo a on zůstal nehybně ležet ve vodě. Necítil ruce ani nohy, nemohl se hýbat. Byl odvezen do nemocnice na Krétě a po 13ti hodinové operaci mu diagnostikovali 4 zlomené obratle C3 až C6. Aby toho nebylo málo, dostal navíc v nemocnici zlý mikrob, na který nezabírají běžná ATB. S mikrobem sváděl těžký boj, proto byl po pár dnech převezen letecky do Brna. Při přeletu měl masivní krvácení do mozku, které zateklo do termoregulačního centra, což způsobovalo nekontrolovatelné podchlazení a přehřívání. V Bohunické nemocnici pobyl několik týdnů a boj s mikrobem alespoň na chvíli zažehnal. Následně byl převezen na Mostiště na oddělení NIP, kde pan docent Bonaventura namíchal vakcínu, po které se nadobro mikrobu zbavil.

V únoru roku 2020 se vrátil zpět do Bohunické nemocnice na oddělení spinální jednotky. Tam pobyl 2 měsíce a byl dále převezen do RÚ Kladruby. Od té doby intenzivně rehabilituje a dělá velké pokroky. Po absolvování pětiměsíčního pobytu si rodina přála, aby pan Aleš mohl nadále rehabilitovat v domácím prostředí. Finanční prostředky rodiny to ale nedovolí.

 

Příspěvek byl poskytnut na domácí rehabilitační péči a také na doplatek elektrického vozíku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení