Lukáš Polčák

Celkový příspěvek: 
2 145 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2020

 

Lukáš, kterému všichni říkají "Polči", pochází ze Zlína, kde se před 25 lety narodil. Narodil se bez části ruky a nohy. Ale nikdy mu to nevadilo. Vždy se snažil sám sobě dokázat, že zvládne vše, co jeho vrstevníci a kamarádi. Učil se jezdit na kole, hrát fotbal, lézt po stromech. Delší dobu se věnoval i plavání a dokázal se proplavat až do paralympijské reprezentace. Stal se druhým nejlepším plavcem v Česku ve své kategorii. V 18ti letech toho nechal a později se začal věnovat jinému sportu - fitness.

Když mu bylo 22 let, začal své pokroky v tomto sportu zveřejnovat na sociálních sítích a setkal se s velkým úspěchem u lidí. Velmi ho to motivovalo pracovat na sobě ještě více a ještě více lidem přiblížit, jak se dá vyrovnat s takovýmto postižením. Jak se dá sportovat a žít skvělý život, i když máte jen jednu ruku a jednu nohu. Začal natáčet i motivační videa na YouTube  Před kamerou se dnes již cítí jako doma. Poslední dobou se začíná věnovat své druhé vášni -  hudbě, konkrétně rapu. Má v šuplíku desítky motivačních skladeb, které začíná postupně vydávat do éteru. Vždy chtěl být zpěvákem, takže si plní svůj další sen.


Tím, že tolik miluje sport, rozhodli se po delší době s protetikem udělat protézu na nohu, která by odpovídala sportovnímu vyžití. Avšak zde musí doplatit 1 % z celkové částky, proto nás Lukáš požádal o finanční podporu v této věci.

 

Příspěvek byl poskytnut na doplatek sportovní protézy.