Petr Sněhota

Celkový příspěvek: 
21 188 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2020

 

Dne 13. 3. 2020 jel Petr služebním vozidlem do Španělska. Byl třetím dnem v nové práci a ve Francii v Besanconu se mu stala dopravní nehoda (dodávka s cisternou). Po 12tihodinové operaci krční páteře zůstal v nemocnici v Besanconu.Veškeré záležitosti s převozem do ČR měla vyřídit matka se zaměstnavatelem, ale po třech týdnech se Petr dozvěděl, že to nezvládnou. Byla potřeba zaplatit převoz firmě Meditrans 70.000 Kč, jelikož se pojišťovna a zaměstnavatel k tomu postavili negativně a matka nedokázala částku sehnat, založil se transparentní účet, kde se částku podařilo vybrat. Do týdne byl Petr v nemocnici v Ústí nad Labem a za další čtyři dny v Liberci na spinální jednotce a 30. září se vrátil z rehabilitace v léčebně Kladruby.

Otec zemřel, matka je v insolvenci a neumí se o něho postarat a navíc ho podrazila, neodevzdala doklady o ukončení studia a nadále vybírala z jeho účtu sirotčí důchod, který bude muset Petr splácet.

Petr stále necítí tělo od prsou dolů, částečně hýbe rukama, ale pravděpodobně bude muset podstoupit ještě operace, aby měl ruce funkční. 

 

Příspěvek byl poskytnut na doplatky mechanického vozíku a antidekubitního sedáku, a na pořízení koupelnového křesla.