Renata Fojtíková

Celkový příspěvek: 
82 000 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2020

 

Už od narození měla Renata potíže s pohybem, protože se narodila s DMO a jakmile na to lékaři přišli, což jim ovšem také dlouhou dobu trvalo, vyslovili opravdu nehezkou prognózu o tom, že nebude nikdy chodit. Ti se ale VELMI zmýlili. S maminkiu se nesmířily s tímto tvrzením, a tak si Renata léta pochodovala poměrně vesele světem, a to křížem i krážem, s krosnou na zádech, nebo bez ní, i když jinak než ostatní. Před 6ti lety ale spadla z koně, utrpěla poranění krční páteře a míchy, nevratně ochrnula, a zůstala na vozíčku. 

Faktem je, že pomalu končí pětiletá životnost invalidního vozíku, ale Renata hodlá pokračovat dál, a to se stejnou zvědavostí, která jí už mockrát donutila se nevzdat a pomohla přežít nemožné. A tak si vybrala parťáka pro další cestu a věří, že jí doveze tam, kam jen si vymyslí, a i když to nebude mít lehké, bude jí doprovázet opravdu dlouho. 

Příspěvek byl poskytnut na pořízení mechanického vozíku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení