Tereza Gebertová

Celkový příspěvek: 
8 000 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2020

 

Dne 18. 9. 2019 se paní Gebertové a jejím dvěma dcerkám stala nehoda. Šly společně domů ze školky po cyklostezce. Když se najednou z protisměru vyřítilo auto a smetlo je. Starší dcerku stačila odstrčit. V té rychlosti si ani nevybavuje, jak k tomu došlo. Mladší dcerka vylétla z kočárku a přeletěla přes auto.

Hned se kolem začali sbíhat lidé a začali pomáhat. Mladší dceru 6 minut resuscitovali, a musela být transportována do FN Motol, kde podstoupila splenektomii - odebrání sleziny. Byla na plicní ventilaci, v hlavičce měla čidlo kvůli možným otokům mozku. Měla také prasklou celou nadoční kost, která musela být srovnána. Týden byla v umělém spánku a nevědělo se, jak na tom bude. Starší dcera měla po převozu do kolínské nemocnice naštěstí jen otřes mozku a tekutinu v bříšku, která jí vznikla nárazem na obrubník.Týden byla sledovaná na dětské JIP. Paní Gebertová měla prasklou nadoční kost s lebku na čtyřech místech. Krvácení do mozku se naštěstí po CT mozku nepotvrdilo. Doktoři přišli na otevřenou tříštivou zlomeninu stehenní kosti, dislokovanou zlomeninu levé ruky a zlomeninu pravé ruky v zápěstí.

Tou dobou byla paní Gebertová krátce hlášena na úřadu práce a hledala si práci. Nyní je situce taková, že do práce nemúže jít kvůli těžkým úrazům. Pohybuje se pomocí invalidního vozíku, který má zapůjčený za měsíční poplatek. Musela požádat o pomoc v hmotné nouzi, kdy jí byl schválen doplatek na bydlení a příspěvek na živobytí. Situace je bohužel tak vyhrocená, že shání každou korunu kde se dá. Většina zbylých peněz jde mladší dceři na probiotika, která musí brát s antibiotiky ještě na dva roky, Dále na léky proti bolesti. Tim pádem nezbývá na hygienu, jídlo, ani na nové oblečení dcerám do školky.

Příspěvek byl poskytnut na pořízení mechanického vozíku.