Marek Hesse

Celkový příspěvek: 
64 000 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2022

 

 

Ještě před necelými třemi lety byla rodina Hessových šťastná - máma, táta, dcerka Andrejka (tehdy 3, 5roku) a syn Mareček (tehdy 20 měsíců). Když tu náhle po prodělané bronchitidě v říjnu 2019 selhalo Marečkovi srdce. Skončil se srdeční podporou v nemocnici a byl zapsán jako urgentní čekatel na transplantaci. Nebylo toho málo a během zápaseni o život prodělal krvácení do mozku, jehož následkem byla prakticky slepota a nemožnost ovládat ruce a nohy. Každý den jezdila maminka do nemocnice, kde se s velkým úsilím, stimulací a cvičením podařil malý zázrak, Mareček opět začal vnímat očima a používat více ruce. Nohy moc používat nemohl, byl kvůli srdeční podpoře odkázán na postel. Byl proto opět zařazen na transplantační listinu. Mareček čekal na transplantaci 10 měsíců v nemocnici. V srpnu 2020 se podařilo a přišlo nové srdíčko.

Konečně v květnu 2021 se zdravotní stav Marečka ustálil, léky byly správně nastaveny a tak se mohlo začít více cvičit, chodit na terapie. Podařilo se mít 2x týdně hipoterapii a k tomu jednou týdně neurorehabilitace. Mareček začal opět používat nožičky, zkouší kroky, učí se sám jist... Začal se posouvat dopředu, nyní je už opět na úrovni cca 2letého dítěte. Vše se začalo lepšit.

Rodina by chtěla synovi dopřát intenzivní čtyřtýdenní neurorehabilitační terapii na klinice, kam chodí ambulantně cvičit. Je potřeba, aby se naučil správně chodit, běhat, aby posílil nohy a i nové srdíčko.

 

Příspěvek byl poskytnut na úhradu čtyřtýdenní intenzivní neurorehabilitace.