Dušan Stuchlík

Celkový příspěvek: 
27 850 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2020

 

Pan Dušan má roztroušenou sklerózu v progresívní formě. S touto nemocí bojuje 13 let. Diagnostikována mu byla po chemoterapiích - rakovina lymfatických uzlin. Zpočátku chodil s holemi, ale po 8 letech se nemoc zhoršila natolik, že neušel více než 20 metrů.

Volba vozíku byla po konzultaci s neurologem jedinou možností, jak výrazně zvýšit mobilitu. První vozík si pan Dušan pořídil kompletně za své prostředky. Vozík užívá k maximálnímu pohybu, kde si k němu připojuje odnímatelný handbike. O víkendu se snaží jezdit s handbikem 10-20 km, a ve dnech, kdy chodí do práce 1-2 km denně i přesto, že to stojí velké úsilí a jen neustálý trénink je jedinou možností, jak se udržet dle možností mobilní. S jeho aktivitami mu maximálně pomáhá dcera a manželka, která o něj pečuje.

Vozík mu rovněž pomáhá udržet se ve stavu, kdy může chodit do zaměstnání, kde mu zaměstnavatel umožnil zkrácenou pracovní dobu a větší část práce může vykonávat z domova přes internetové připojení. Snaží se být aktivní, jak jen to jde a vozík mu v tom výrazně pomáhá.

 

 

Příspěvek byl poskytnut na zvedák.