Jiří Hos

Celkový příspěvek: 
290 936 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2020

 

 

Bylo 30. dubna roku 2016. Vypadalo to na zcela běžný pracovní den. Pan Jiří jel s kolegy zkontrolovat transformátor větrné elektrárny u Aše. Zřejmě vlivem špatného zabezpečení došlo k elektrickému výboji vysokého napětí. Nebyla to chyba Jiřího, ani chyba kolegů. Jeden z kolegů nepřežil. Jiřího ihned převážel vrtulník na oddělení popálenin do nemocnice Královské Vinohrady v Praze. Stav byl kritický a první dva měsíce strávil v umělém spánku. Během něj mu museli doktoři amputovat obě ruce a levou nohu ve stehni. Po třech měsících byl převezen blíž k domovu, do nemocnice v Ostrově nad Ohří, kde strávil dalších devět dlouhých měsíců. Tělo se po dobu pobytu v nemocnicích pralo s několika záněty, přes měsíc byl dialyzovaný, protože mu selhaly ledviny. Přišel také o sluch a tak se nyní snaží odezírat.

            Následoval rehabilitační pobyt na klinice v Malvazinkách, kde se učil zacházet s protézami, docházel na hodiny školy chůze. Má vyrobené protézy na ruce. Jednu mechanickou, a jednu vyvažovací. Jedním z největších přání je lepší protetické vybavení, které by mu pomohlo s určitým stupněm samostatnosti. Bohužel toto vybavení nehradí pojišťovna.

Moc rád by chtěl své ženě ulehčit práci. Musela dát v zaměstnání výpověď a nyní se o Jiřího stará 24/7, a je jí za to moc vděčný. Tím pádem ale žijí převážně z jednoho invalidního důchodu a příspěvku na péči.

 

 

Příspěvek byl poskytnut na rekonstrukci bezbariérového bytu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení